Ustawa o zakazie zgromadzeń zwolenników UPA i Bandery, Zakaz Używania symboli Banderowskich na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Ustawa o zakazie zgromadzeń zwolenników UPA i Bandery, Zakaz Używania symboli Banderowskich na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
6042
6,042 / 6,250
My Naród Polski, który w swojej tragicznej historii wycierpiał bardzo wiele, pomimo najszczerszych chęci życiu w pokoju, zgodzie, a także poszanowaniu wartości Narodowych własnych oraz innych Narodów jesteśmy zaniepokojeni iż rząd Ukraiński podjął odbudowę narodu Ukraińskiego na wartościach Banderowskich. Jesteśmy przerażeni skalą promowania bandery oraz UPA na Ukrainie. Rozumiemy że każdy naród potrzebuje własnych bohaterów, lecz promowanie oprawców, bandytów, morderców 120 tyś Polaków bezbronnych mężczyzn, kobiet, a szczególnie nikomu nic nie winnych dzieci nie może przejść obok nas obojętnie. My Polski Naród domagamy się głośno USTAWY która, zablokuje możliwość promowania ludzi, choć ciężko nazwać ich ludźmi poprzez rzeczy których dokonali oraz wartości jakimi się kierowali. Jednocześnie Ustawa to hołd i pamięć o Ofiarach Ludobójstwa, które zostało dokonane na ogromną skalę. Patrząc na sposoby mordu nie możemy pogodzić się że osoby czczące oprawców, którzy zachowali się poniżej godności i sumienia oraz braku jakiegokolwiek człowieczeństwa urządzają w Naszym Kraju marsze „Bohaterom Ukrainy” jak to miało miejsce w 26 czerwca 2016 w Przemyślu, gdzie można było usłyszeć ze strony Ukraińców "Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć!". Za takie hasła oraz promowania morderców żądamy kary więzień, oraz wprowadzenie dożywotniego zakazu wjazdu na teren POLSKI. Petycja ta jest naszym głosem, głosem Narodu Polskiego do Polskich Władz na różnych szczeblach władzy, ponad podziałami partyjnymi o głos rozsądku i sumienia. O pamięć tysięcy rodaków i poszanowania jakże tragicznego ich losu. Strachu, który im towarzyszył w tym czasie o siebie i najbliższych. Cierpieniu i poczuciu bezradności na widok mordowanych własnych dzieci. Gwałconych kobiet, żon, matek, córek.... Mamy nadzieje że tak jak nasi przodkowie stali odważnie w obronie swojej Ojczyzny tak i teraz Władza Polska, będzie w końcu bronić tych których bronić powinna i nie ulegać naciskom Rządu Ukraińskiego pod żadnym pozorem.

Sign the petition

Why is this important

Petition to: Wszystkie partie zasiadające w sejmie, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
"Promowanie banderyzmu oraz wychowywanie pokolenia na wartościach tych bandytów w przyszłości może zaowocować prześladowaniu Polaków na Ukrainie, a także na Ukraińcach w Polsce co doprowadzi do pogorszenia stosunków obu krajów, jednak najważniejszą rzeczą jest uczczenie Pamięci Ofiar i wyciągnięcie wniosków na przyszłość, aby podobne rzeczy nigdy nie miały miejsca. Ponadto niedopuszczalne, aby ludzie promowali jawnie wydarzenia i ludzi z Bandery UPA na terenie naszego kraju. To nic innego jak obrażanie NAS POLAKÓW i Nieszanowanie Naszego Narodu oraz pomordowanych."