Petycja do Sejmu w sprawie rozpatrzenia wniosku o zalegalizowanie uprawy w sposób naturalny, konopi indyjskich w zakresie własnego użytku w odrębie gospodarstwa domowego.

Petycja do Sejmu w sprawie rozpatrzenia wniosku o zalegalizowanie uprawy w sposób naturalny, konopi indyjskich w zakresie własnego użytku w odrębie gospodarstwa domowego.
97
THC (delta-9-tetrahydrocannibinol) występuje w konopiach w dużych ilościach i znany jest chyba wszystkim miłośnikom marihuany zażywanej w celach rekreacyjnych. THC jest związkiem psychoaktywnym, który odpowiada za stymulowanie obszarów mózgu, które odpowiedzialne są za uwalnianie dopaminy, czyli hormonu, który wywołuje poczucie euforii i dobrego samopoczucia. THC ma również działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także pomaga łagodzić nudności. W Polsce THC nie został zalegalizowany, choć jego syntetyczne wersje od dawna stosuje się w medycynie. (Nie zostało opublikowane w opinii dostępnej wiedzy ogólnej, natomiast jest to potwierdzone naukowo, Mózg człowieka posiada specjalne receptory THC). Codziennie zmagamy się z koniecznością ponoszenia kosztów prohibicji, jednak sama procedura zmiany prawa wygeneruje koszty dla budżetu państwa. Proces zmiany prawa rozpoczyna się od przygotowania treści ustawy, która pozwoli na legalne spożywanie konopi indyjskich. Następnie, projekt ten musi trafić do sejmu i zostać przegłosowany przez parlamentarzystów

Sign the petition

Why is this important

Petition to: SEJM RP
"Legalizacja marihuany w gospodarstwie domowym oznacza zwiększenie wpływów do budżetu państwa z racji różnego rodzaju podatków i opłat licencjackich. Głównym beneficjentem dopuszczenia konopi do obrotu jest budżet państwa. Oczywistą konsekwencją jest pobieranie podatków licencjackich. Legalizacja marihuany przyniesie bezpośrednie zyski dla budżetu państwa w postaci różnego rodzaju podatków oraz opłat z tytułu otrzymania zgody licencjackiej. Warto wziąć pod uwagę absurdalne kary i wyroki zasądzone względem często posiadanej nie wielkiej ilości ilości środku. Zalegalizowanie (hodowli) ,,Marihuany'' na własny użytek w określonym ograniczeniu gospodarstwa domowego przyniesie pozytywny efekt społeczny chociażby względem osób schorowanych, osób zmagających się z ciężką walką z nowotworami, cierpiących na bóle, oraz osób miewających zaburzenia snu. Warto zaznaczyć wielokrotne,wieloletnie manifestacje społeczeństwa domagającego się legalizacji środka określonego jako szkodliwy,nie legalny, co na podstawie wieloletnich badań jest zbieżne z prawdą w obecnej rzeczywistości 21 wieku. Paradoksalnie ma to pozytywne skutki, gdyż legalna sprzedaż nasion marihuany minimalizuje sprzedaż marihuany na czarnym rynku"