Delegalizacja Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu/ Suweren wybiera Sędziów Sądu Najwyższego

Delegalizacja Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu/ Suweren wybiera Sędziów Sądu Najwyższego
84
My Naród Polski domagamy się delegalizacji Trybunału Konstytucyjnego, delegalizacji Trybunału Stanu. Te obowiązki powinien przejąć Sąd Najwyższy. Domagamy się także by to Suweren (Naród) wybierał sędziów od najniższego szczebla - do najwyższego szczebla, czyli do Sądu Najwyższego. To Suweren (Naród) jest gwarantem by sędziowie, którzy będą sprawować władzę byli uczciwi, czyści i nieskazitelni. Domagamy się by wybory do najniższych szczeblów sądowniczych odbywały się równocześnie z wyborami Samorządowymi, a wybory do szczeblów najwyższych, w tym Sąd Najwyższy odbywały się wraz z wyborami Parlamentarnymi ( do Sejmu/ Senatu) Obecnie w Polsce jest bałagan i chaos i destabilizacja Polski, to się musi skończyć. "Odsunięcie sędziów od wybieralności przez Naród jest dość niebezpieczne. Nie znam bezpiecznego miejsca dla depozytu najważniejszych władz społeczeństwa innego, niż Naród" - Thomas Jefferson, III prezdent USA To Naród powinien wybierać sędziów, a nie kasty sędziowskie, czy politycy.

Sign the petition

Why is this important

Petition to: Prezydent II RP Jan Zbigniew Potocki, Prezydent RP III Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Prezes partii PIS Jarosław Kaczyński, Prezes ugrupowania KUKIZ-15 Paweł Kukiz, Prezes partii Wolność europoseł Janusz Korwin Mikke.
"Obecnie w Polsce panuje chaos, a politycy nic nie zrobili przez lata, by tą sytuację naprawić na lepsze, obecnie wymiar sprawiedliwości to czysta patologia, a społeczeństwo nie ma do nich żadnego zaufania, to się musi zmienić, a stary - skorumpowany system, jak i obecne kasty sędziowskie muszą być rozliczone i usunięte w cień, jeśli ktoś się dopuścił przestępstw kryminalnych to powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej i surowo ukarany"